ZOWALA - Melting Ice Crystal Brass 2 Light Vanity Light
Regular price
$95.99
- Unit price
- / per
30-Day Easy Return,you are not satisfied with the item.
Quantity selected exceeds current stock
Shipping calculated at checkout.
Bulb Type: Bi-pin
Fixture Height: 6",9.5"
Power Source: Hardwired
Material: Metal
Bulb Included Or Not: Light Not Included
Bulb Base: G4
Warranty: 1 Year Limited
SPU:SPU21349521
This ZOWALA modern brass crystal wall lamp is a great decorative choice for your home with its elegant design and high-quality materials. Its unique square design, combined with the crystal lampshade and brass-colored metal material, adds a luxurious touch to your home.
- This wall lamp provides two-way lighting up and down, ensuring even light distribution and creating a soft lighting effect, ideal for creating a cozy atmosphere.
- The simple wall-mount design, compatible with standard junction boxes, makes installation quick and easy, and can be easily completed without professional assistance.
- Equipped with energy-saving LED modules, it has an anti-glare design to reduce visual fatigue and ensure low energy consumption during long-term use.
- Made of high-quality metal, it has been electroplated to resist corrosion, ensuring that the lamp remains as bright and clean as new in humid environments such as bathrooms.
- Suitable for a variety of scenes such as living rooms and bedrooms, it is a perfect match for modern minimalist or industrial style spaces.

| Fixture Depth | 5" |
| Shade Height | 6",9.5" |
| Fixture Height | 6",9.5" |
| Width | 5" |
| Length | 11",3" |
What's Included
Features
| Crystal Color | Clear |
| Crystal Component | Crystal Component Included |
| Feature | with Crystal |
| Shade Color | Clear |
| Shade / Light Direction | Up |
| Shade Material | Crystal |
| Bulb Type | Bi-pin |
| Fixture Type | Square / Rectangle |
| Style | Modern |
| Material | Metal |
| Size | 4 Inch & Under,5 to 9 Inch |
| Color | Brass |
| Number of Lights | 1-Light,2-Light |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Power Source | Hardwired |
| Bulb Base | G4 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
Adding product to your cart
You may also like
Free Shipping
Free Shipping $299+
Easy Returns
30-Days Easy Returns
100% Secure
Secure Payment and Privacy
Customer Service
24/7 Shopping Assistance
Sign up for 10% off on Your First Order and receive our latest emails.