ZOWALA - Rustic Wood Resin Pumpkin Yellow Pendant Wall Sconce
Regular price
$97.99
- Unit price
- / per
30-Day Easy Return,you are not satisfied with the item.
Quantity selected exceeds current stock
Shipping calculated at checkout.
Bulb Type: LED/Incandescent/Fluorescent
Glass Type: With Shade
Switch Type: No Switch
Fixture Height: 20 to 24 Inch
Bulb Base: E26/E27
Bulb Included Or Not: Light Not Included
Material: Wood
Power Source: Hardwired
Warranty: 1 Year Limited
SPU:SPU21689943
Featuring a modern geometric design, this wall lamp exudes a simple yet sophisticated style that will suit many interior decor styles.
- Premium wood paired with fine workmanship provides a naturally warm texture that increases the comfort and visual appeal of a room.
- The lighting effect is even and soft, which is particularly suitable for creating an atmosphere in bedrooms and living rooms, bringing a warm feeling into every corner.
- It supports multiple light sources such as LED, incandescent lamp, and fluorescent lamp to meet different lighting requirements and has energy-saving features.
- It is easy to install, compatible with standard junction boxes, suitable for various needs of home decoration, and improves installation efficiency.

| Height | 23.5" |
| Length | 7" |
What's Included
Features
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Feature | Indoor |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Glass Type | With Shade |
| Shade / Light Direction | Down |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Fixture Type | Geometric |
| Switch Type | No Switch |
| Size | 5 to 9 Inch |
| Fixture Height | 20 to 24 Inch |
| Color | Wood Color |
| Material | Wood |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | Yellow |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Resin |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Adding product to your cart
You may also like
Free Shipping
Free Shipping $299+
Easy Returns
30-Days Easy Returns
100% Secure
Secure Payment and Privacy
Customer Service
24/7 Shopping Assistance
Sign up for 10% off on Your First Order and receive our latest emails.